DEZINFEKCIA


OZÓN  
( plynom )

Princíp ozonizácie vzduchu
Ozonizovaný vzduch je vháňaný z generátora priamo, prípadne pomocou vzduchotechniky/ventilátorov do priestoru, kde likviduje vírusy, baktérie, plesne a neutralizuje pachy.

Dezinfekcia
Ozón predstavuje veľmi efektívnu alternatívu dezinfekcie chlórovými prípravkami alebo UV žiarením. Likviduje i tie patogény, ktoré sú voči pôsobeniu chlórových prípravkov odolné.

OZÓN má mimoriadne veľkú mikrobiocidnú účinnosť. Pri správnom použití, zabíja všetky známe baktérie, vírusy, plesne a iné mikroorganizmy- rýchlo a dokonalo. Naviac sa ozón rozkladá na kyslík a nezanecháva žiadne vedľajšie produkty svojho pôsobenia. Je vysoko účinný, ekologicky prijateľný prostriedok pre dezinfekciu vody, vzduchu i pre odstránenie stôp železa a mangánu z pitnej vody. Je oveľa účinnejší ako chlór alebo bróm - látky bežne používané na úpravu vody.

CHCEM VEDIEŤ VIAC ( kliknite na tlačítko )


AEROSÓL
( hmlou )

Klimatizačný antibakteriálny čistič
Tento sprej je dokonalým riešením pre občasnú rýchlu a hygienickú dezinfekciu klimatizačných systémov. Tento proces je jednoduchý a bezproblémový, dôkladne odstraňuje odumreté mikroorganizmy, zabraňuje alergickým reakciám a zanecháva príjemnú vôňu, ktorá pretrváva. Na jednu aplikáciu stačí 100 ml plechovka.

- Na rýchle, ľahké a hygienické čistenie
- Dôkladne odstráni odumreté mikroorganizmy
- Zabraňuje alergickým reakciám
- Zanecháva príjemnú vôňu, ktorá pretrváva
- Obsah postačuje na jednu aplikáciu
- Základ: alkohol

OXYCHLORINE
( chemicky )

Aplikácia
Je možné aplikovať rozprašovaním, ručným čistením, CIP dezinfekciou (dezinfekcia v uzavretých priestoroch, prípadne dezinfekcia ponorením alebo striekaním), resp. môže byť súčasťou komplexnejších systémov ako jedna zo zložiek širšieho čistiaceho procesu.

Bezpečnosť
nie je toxický pre zvieratá ani ľudí, nevyžaduje špeciálne zaobchádzanie, je to veľmi účinný biocíd, tento produkt je možné bezpečne vypúšťať do odpadových potrubí, pôsobí skoro okamžite, môže byť použitý vo všetkých štádiách dezinfekcie a čistenia, v odporúčanej koncentrácii nevybieluje povrchy ani materiály ....

Využitie
OXYCHLORINE je veľmi účinný proti baktériám, vírusom, plesniam, riasam a ďalším patogénom.  

CHCEM VEDIEŤ VIAC ( kliknite na tlačítko ) 


SANOSIL
( suchou hmlou )

Obsahuje
50% peroxidu vodíka a 0,05% koloidného striebra. Pri výrobnom procese je účinná látka stabilizovaná a posilnená striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť proti mikrooganizmom. Elementárny kyslík, vznikajúci z peroxidu vodíka atakuje bunkové steny mikrooganizmov priamym kontaktom.
Chemická reakcia kyslíka s molekulami bunkových stien spôsobuje ich denaturáciu a deštrukciu. Tento efekt je posilnený účinkom strieborných iónov, ktoré sa viažu na disulfidové väzby proteínov reprodukčného komplexu ako aj metabolického systému mikrooganizmov, pričom dochádza k ich deaktivácii alebo vyzrážaniu. 

CHCEM VEDIEŤ VIAC ( kliknite na tlačítko )