Tepovanie a informácie o tepovaní

Výhody tepovania - Prečo je nutné tepovať?

  1. Estetické dôvody - k znečisteniu kobercov, sedačiek, kožených povrchov alebo stoličiek príde v každej domácnosti, alebo kancelárii. Fľaky z týchto povrchov nie je jednoduché umyť bežnými čistiacimi prostriedkami a keď sa neodstránia okamžite, musí prísť na rad tepovanie.
  2. Pachy - či už je to z fajčenia, telesného pachu alebo iných pachov - zápach nikdy nie je príjemný a treba sa ho zbaviť. V tomto prípade štandardné čistenie nepomôže, keďže znečistenie býva spravidla hĺbkové a tepovanie je jediným spôsobom ako sa ho zbaviť
  3. Preventívne - ak aj váš koberec, sedačka, koža, stolička alebo gauč na prvý pohľad nevyzerajú znečistené, alebo nemajú nepríjemný zápach, neznamená to, že tepovanie nie je potrebné. Pri mokrom tepovaní akéhokoľvek povrchu vidno pri odsávaní vody jeho znečistenie a často aj z na pohľad čistých povrchov vychádza extrémne znečistená voda. Toto znečistenie je spôsobené roztočmi, odumretou kožou, alebo inými malými časticami a často nie je na prvý pohľad viditeľné.

Ako tepujeme?

Tepovanie je proces veľmi podobný bežnému praniu:

  1. Ako prvé sa na znečistený povrch nanesie teplá voda zmiešaná s vhodným čistiacim prostriedkom, ktorá vsiakne do povrchu.
  2. Zmes pôsobí hĺbkovo, nielen na povrchu znečistených povrchov, ale prečistí vlákna na povrchu aj do hĺbky.
  3. Nasleduje odsatie tekutiny ktorá pozostáva z vody, čistiaceho prostriedku a všetkých nečistôt, ktoré povrch obsahoval.

Čo používame pri tepovaní?

Tepovacie stroje značky Kärcher, ktoré predstavujú najvyšiu kvalitu v tepovaní. Dôležitým je však nielen tepovací stroj, ale aj vhodne zvolený tepovací prostriedok. Prostriedky určené špeciálne na tepovanie a pre tepovacie stroje nie sú bežne dostupné v predajniach, spravidla ich dodávajú predajcovia profesionálnych čistiacich prostriedkov.

Potrebujete vytepovať gauč, koberec, kreslo, alebo iný povrch? Obráťte sa na tepovanie.peja@gmail.com alebo zavolajte na 0911 447 650 a nechajte si vypracovať bezplatnú cenovú ponuku na tepovanie. Tepovanie doporučujeme zaradiť pravidelne, ideálne počas generálneho upratovania domácnosti, minimálne 2x do roka. Náš tím vám zabezpečí generálne upratanie vašej domácnosti, spojené s umytím okien a tepovaním podľa vašich požiadaviek.